img

Jaki telewizor wybrać

 

Telewizor jest domowym centrum rozrywki. Głównie w deszczowe i zimne dni gromadzimy się przed nim, aby spędzić miło czas. Nowoczesne telewizory pozwalają na oglądanie nie tylko kanałów naziemnych, czy kablowych ale także filmów i seriali online, na przykład na Netflix, czy HBO GO. Na rynku znajdziemy telewizory z ekranami LCD albo OLED. Wyświetlają one obraz w rozdzielczości Full HD albo 4K Ultra HD. Poniżej znajdziesz kilka informacji, o tym jaki telewizor wybrać.

Telewizor OLED

Urządzenie z takim wyświetlaczem jest gwarantem doskonałej czerni i niesamowitego kontrastu. Niestety za takie udogodnienia producenci płaskich ekranów każą sobie sporo płacić.

Telewizor LCD / LED

Jest to starsza i zdecydowanie tańsza technologia. Czerń w tych telewizorach jest zdecydowanie bardziej jaśniejsza, także kontrast jest gorszy. Urządzenia z takim wyświetlaczem dostępne są w różnych rozmiarach.

Telewizor zakrzywiony czy z płaskim ekranem

Telewizory z zakrzywionym ekranem pozwalają widzowi lepiej zagłębić się w obraz. Pomysł na taki rodzaj ekranów ma swoją inspirację w naturalnej krzywiźnie oka. Jeśli oglądasz telewizję sam, to rozwiązanie może być dla Ciebie odpowiednie. Jeśli jednak chcesz oglądać filmy całą rodziną, nie polecamy tego typu ekranu. Osoby, które nie będą siedziały bezpośrednio przed ekranem mogą gorzej widzieć.

Technologia HDR

Opcja HDR sprawia, że kolory wyświetlane na ekranie wydają się żywsze i bardziej realistyczne. Jednak różnica widoczna jest jedynie w droższych modelach telewizorów o większej jasności.

Czy Smart TV to konieczność?

To pytanie jest bardzo indywidualne. Jeśli do tej pory nie oglądałeś Netflixa i innych telewizji Internetowych opcja Smart TV raczej Ci się nie przyda, więc nie ma powodu do takiej inwestycji. Jeśli jednak jesteś użytkownikiem Netflix’a to jak najbardziej taka opcja jest dla Ciebie. Zastanów się jednak czy nie masz na przykład PlayStation, dzięki któremu będziesz i tak mógł oglądać telewizję internetową.

Zobacz również