img

Serial Netflixa dał Wiedźminowi drugie życie?

W grudniu 2019 roku premierę miał serial ważny dla tysięcy fanów na całym świecie. Mowa oczywiście o "Wiedźminie". którego wyprodukować na nowo postanowił Netflix. Produkcja zebrała mieszane oceny wśród ekspertów - widzowie ją jednak pokochali.Już teraz wiadomo, że powstanie drugi sezon serialu, na który czekają miliony fanów. Sukces serialu sprawił, że coraz więcej osób interesuje się uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. 

Książki przeżywają renesans

Zadowolony z wzrostu zainteresowania białowłosym wojownikiem z pewnością może być Andrzej Sapkowski. Książki twórcy wiedźmińskiego uniwersum są bestsellerami i świetnie sprzedają się na całym świecie. Tysiące fanów chcą poznac historię Geralta z kart książek - jeszcze zanim zadebiutuje ona na małych ekranach. Także w Polsce książki o Białym Wilku wyraźnie odżyły - coraz częściej ludzie zadają pytanie w jakiej kolejności czytać Wiedźmina. Nic dziwnego - chronologia jest bowiem kluczem do zrozumienia całej sagi.

Nowe produkcje

To jednak nie wszystko - już teraz wiadomo, ze powstaną nowe produkcje inspirowane wiedźmińskim uniwersum. W 2021 roku możemy się spodziewać wspomnianego wcześniej drugiego sezonu serialu Netflixa. Jeszcze wcześniej zadebiutuje prawdopodobnie animowana wersja Wiedźmina, w której widzom przybliżona zostanie historia i losy Vesemira - mentora i nauczyciela Geralta. Z pewnością jest więc na co czekać - zwłaszcza jeśli jesteście fanami białowłosego pogromcy potworów. 

Zobacz również