img

Oglądaj co chcesz - VOD

VOD czyli oglądanie dokładnie tych treści jakie się chce w dowolnym momencie. Krótki przegląd dostępnych w Internecie serwisów z telewizją na życzenie klienta.

Coraz chętniej klienci sięgają po telewizję VOD. Dzięki tej usłudze można oglądać swoje ulubione programy, seriale czy filmy w danym czasie, nie czekając na ich emisję o konkretnej godzinie. Niektóre z istniejących serwisów są płatne, natomiast inne z nich są zupełnie darmowe dla wszystkich. Gdzie można oglądać wybrane materiały online? Sprawdź!

Czym jest VOD?

Nazwa VOD to skrót, który kryje rozwinięcie  Video On Demand, czyli video na żądanie albo video na życzenie. Takie rodzaj telewizji jest coraz popularniejszy wśród odbiorców oraz właścicieli stacji telewizyjnych. W chwili obecnej większość najważniejszych stacji telewizyjnych oferuje swoim klientom możliwość oglądania materiałów przez Internet. Dzięki trwa walka o każdego klienta, a widzowie mają lepsze możliwości oglądanie ulubionych programów. Mimo to, te darmowe serwisy głównie utrzymują się dzięki istnieniu reklam, dlatego widz musi liczyć się z tym, że oglądanie będzie przerwane blokiem reklamowym.

Seriale i filmy z Polsatu

Wymieniony wyżej serwis współpracuje ze stacją telewizyjną Polsat. Legalne oglądanie seriali czy filmów z tej stacji odbywa się za pośrednictwem aplikacji ipla. Zainteresowany widz musi pobrać ją na swój komputer. W ipli można także wypożyczyć film, jednak ta usługa jest już niestety płata. Za wypożyczenie filmu należy zapłacić kwotę w wysokości od 3 zł do 11 zł. Ipla oferuje również transmisje na żywo, zazwyczaj są to wydarzenia sportowe.

Serwisy VOD

Serwis VOD Telewizji Polskiej

Telewizja Polska równiej oferuje widzom możliwość oglądania ich telewizji online. Podobnie jak w wersji Polsatu, można tam obejrzeć powtórki czy nowe odcinki seriali oraz programów transmitowanych w TVP. Jednak większość dostępnych video w tym serwisie jest płatna.

Telewizja na żądanie stacji TVN:

Stacja TVN przygotowała dla swoich klientów stronę w Internecie, gdzie również można obejrzeć TVN-owskie seriale oraz programy zupełnie za darmo. Można to zrobić wchodząc na specjalną stronę tvnplayer.pl. Niestety, przed obejrzeniem każdego z dostępnych materiałów, trzeba obejrzeć przygotowaną reklamę. W ofercie także transmisje na żywo.

Inne portale VOD

W Internecie można znaleźć wiele innych miejsc z telewizją na żądanie, czyli VOD. Jednym z tego typu serwisów jest VOD.Onet.pl, który jest wynikiem współpracy Onetu oraz telewizji TVN. Zawiera on darmowe oraz płatne programy. Innym serwisem z VOD jest Iplex, który ma w swojej ofercie ponad 1500 bezpłatnych filmów, ale przed każdym seansem klient musi obejrzeć reklamę.

Jak widać, oglądanie telewizji na żądanie może być bardzo proste, ponieważ obecnie dostępnych jest wiele serwisów, które udostępniają widzom darmowe treści, czasami wymagając jedynie zaakceptowania reklam. Telewizja na żądanie to wygodny sposób na śledzenie swoich ulubionych seriali albo programów, ponieważ można je obejrzeć w dowolnym czasie,

Zobacz również