img

Jak oglądać telewizję na urządzeniach z systemem android?

Android to system operacyjny przeznaczony dla urządzeń mobilnych, który daje swojemu użytkownikowi ogromne możliwości. Tablety i smartfony wyposażone w ten system coraz częściej zastępują nam komputery przenośne, służą jako centra rozrywki lub odtwarzacze różnego rodzajów multimediów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że za pomocą takich urządzeń można również oglądać telewizję.

Ciekawy mecz, którego nie chcemy ominąć? Ulubiony serial? A może jakiś nowy mega hit puszczany na Polsacie? Teraz to już nie problem. Dzięki odpowiednim aplikacjom nasze ulubione kanały możemy oglądać w podróży, na przerwie lub podczas pikniku na szczerym polu. Wystarczy, że mamy przy nas nasz tablet lub smartfon połączony z Internetem. Taki program najlepiej sprawdzi się przy połączeniu z szybką siecią WiFi, ale nie ma problemu gdy chcemy używać połączenia 3G. Należy jednak uważać, żeby nie przekroczyć limitu pakietów danych, gdyż potem mogą nam zostać naliczone dodatkowe opłaty.

Tutaj znajdziecie opis i instrukcję jak korzystać z tego typu aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Google.

Pierwszą aplikacją jest Polska TV. Ta aplikacja jak zresztą jej nazwa wskazuje oferuje wyłączenie polskie kanały telewizyjne. Znajdziemy tutaj tam pakiet wszystkich polskich, dostępnych kanałów telewizyjnych, które są dostępne za pomocą nadajników naziemnych ( to około 20 stacji między innymi TVP1, TVP2, TVP Info, TVN Siedem, TV Trwam, Polsat, etc.). Proste w obsłudze menu oraz niewielki rozmiar programu pozwala na instalację nawet na starszych urządzeniach.

Legalna telewizja w internecie

Świetnie sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu gdy nie mamy dostępu do telewizora, ale także w czasie podróży. Jako wady tej aplikacji należy wymienić toporny i niedopracowany interfejs oraz to, że przy połączeniu 3G transmisja może się zacinać i będzie wymagane ponowne uruchomienie aplikacji. Dostępna jest tak, że wersja HD tej aplikacji, ale jej nie polecamy osobom, które korzystają z pakietów danych, gdyż szybko możemy stracić cały transfer.

Alternatywą dla Polska TV jest aplikacja Poland TV. Jest ona bardzo podobna do Polska TV i działa na tym samych zasadach. Większość polskich kanałów dostępna jest w systemie nadajników naziemnych. Tutaj mamy do czynienia z prostym, ale dużo bardziej dopracowanym menu niż w Polska TV oraz dwudziestoma kanałami do wyboru. Całość jest też bardzo prosta w obsłudze. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji zostaniemy przeniesieni do listy dostępnych kanałów. Wybieramy tutaj stację która nas interesuje i czekamy ma połączenie po czym możemy cieszyć się obrazem i dźwiękiem wysokiej jakości na żywo!

Fanom zagranicznych kanałów, zwłaszcza tych anglojęzycznych proponujemy zaś aplikację Online TV. Dzięki niej mamy darmowy dostęp do ponad 100 różnych stacji, które podzielone są na tematy: muzyka, filmy, newsy, sport czy nauka i edukacja. Warto dodać jednak, że aplikacja by poprawnie działać wymaga flash player, który nie jest już oficjalnie dostępny dla systemów android. Memu tego programu jest proste i przejrzyste, a dodatkowo aplikacja nie zajmuje dużych ilości miejsca.

Zobacz również