img

Najpiękniejsze polskie piosenki o miłości

Piosenki o miłości. To chyba jedne z tych, których słuchamy najczęściej i najwięcej. Prawie każdy z muzyków nagrał chociaż jedną piosenkę, w której porusza wątek miłości. Takie piosenki też najlepiej się sprzedają - każdy z nas chociaż raz przeżył wielką miłość, zawód miłosny, zakochanie, zranienie czy zdradę. W polskim świecie muzycznym jest tyle pięknych ballad o miłości, że nawet ciężko byłoby wymienić jakiś ich procent. Postaramy się jednak przypomnieć wam o kilku wspaniałych hitach, które podnoszą w swoim tekście wątek miłości. 

Najpiękniejsze piosenki o miłości 

Bez wątpienia jedną z najbardziej znanych i lubianych piosenek o miłości jest „Kocham cię kochanie moje”. Nikt nie potrafi tak pięknie prawić o miłości jak Kora. Większość jej piosenek, piosenek Maanamu, jest napisanych o miłości, o uczuciu. Każdy powinien chociaż raz ich posłuchać. Skoro jesteśmy w temacie zespołów - na pewno dobrze znacie tekst piosenki Chciałbym umrzeć z miłości zespołu Myslovitz. Ach, jakież ona wywołuje emocje, prawda? Czyż to nie jest piękna śmierć - kochać tak mocno, aż do utraty tchu? Pięknie o miłości śpiewał również Varius Manx - szczególnie w piosence „Piosenka księżycowa”. Ba! Większość twórczości Zbyszka Wodeckiego poruszała ten wątek. 
Sprawcie sobie miły wieczór z drugą połówką, przy tak pięknych, wzruszających piosenkach o miłości. Obudzicie w sobie uczucie na nowo!

 

 

Zobacz również